Provozujte vlastní český minipivovar

Rozšiřující armatury pro CCT-M modulární cylindrokónické tanky

Rozšiřující armatury systému modulárních cylindrokónických tanků CCT-M jsou volitelným příslušenstvím pro základní tanky. Nastrojením základního tanku vhodnou kombinací rozšiřujících armatur se dosáhne požadované konfigurace modulárního tanku podle požadovaného účelu.

stavebnicove-cct-schema-03

KOMPONENTY OBRÁZEK 1 OBRÁZEK 2 POPIS PODROBNOSTI
BT - základní tankTlaková nebo netlaková nádoba, vyrobená podle evropských norem pro potravinářskou výrobu z nerezového materiálu AISI 304, s hladkým vnitřním povrchem (drsnost povrchu 2B/2J volí zákazník), s cylindrickou horní částí, kónickou spodní částí a dómickým horním dnem. Vyrábíme ve dvou tlakových variantách 0.5 bar a 3.0 bar a ve třech kvalitativních provedeních SQ (Standard Quality), HQ (High Quality) a TQ (Top Quality).
TO1 – Sdružená spodní vstupní-výstupní armatura Uzavírací armatura spodního hrdla základního tanku DN125 - DN200. Obsahuje dvě trubky s hrdly TriClamp DN25-DN50 podle objemu tanku, které jsou navařené v disku, montovaném na spodní závitové hrdlo tanku. Vyrábíme ve 2 variantách – s fixní a variabilní produktovou trubkou .
CS1 – Horní sanitační armaturaSlouží pro připojení bočního sanitačního přívodu ke sprše CS1, ale také pro připojení sestavy stavoznaku LIS. Vyrábí se v provedení DN25 s klapkou nebo bez klapky (druhá verze umožňuje montáž-demontáž stavoznaku za provozu tanku), ukončení TriClamp DN25.
CS2 – Přípojná boční sanitační armaturaArmatura sanitační cesty, umístěná na boku tanku, se připojuje na CS1 (horní sanitační armaturu) , anebo se k ní připojuje za díl LIS (stavoznak) , je vybavená motýlovou klapkou, ukončená je hrdlem TriClamp pro připojení hradicího přístroje a hrdlem TriClamp (nebo mlékárenským šroubením) DN32 pro připojení sanitačního vedení (hadice).
LIS – Sestava stavoznakuStavoznak slouží pro sledování aktuální výšky hladiny produktu v tanku. Používá se především u tanků, které jsou určené pro plnění produktu do lahví, kegů nebo jiných prodejních obalů, při filtraci produktu, nebo při čepování produktu přímo z tanků do sklenic. Stavoznaky jsou velmi často vyžadovány také při kontrolách z celního úřadu, pro ověření pravdivosti údajů o množství vyrobeného nápoje, které povinně vykazuje výrobce alkoholických nápojů do předepsaných formulářů.
RV1 – Hradicí přístroj s manometremHradicí přístroj s manometrem je nutná výbava tanků pro řízené kvašení – zařízení pro sledování průběhu kvašení (kvasná zátka s kelímkem), pro nastavení požadovaného přetlaku v tanku a pro sledování skutečného přetlaku v tanku. Připojuje se spojením TriClamp DN25 na boční sanitační armaturu CS2.
RO1, DO1 – Produktová a odkalovací armaturaRO1 – produktová trubka – armatura je určená pro plnění tanku produktem a vypouštění čistého produktu, který je nasáván nad hladinou sedliny kvasnic. Armatura RO1 se připojuje přímo na spodní sdruženou armaturu TO1 anebo na produktový ventil RO1. DO2 – odkalovací armatura – armatura pro odkalování celého obsahu tanku a pro odpouštění použitých kvasnic ze dna tanku. Připojuje se přímo na spodní sdruženou armaturu TO1 anebo na odkalovací ventil RO2.
RO2, DO2 – Produktová a odkalovací klapkaRO2 – produktová klapka – armatura je určená pro plnění tanku produktem a vypouštění čistého produktu, který je nasáván nad hladinou sedliny kvasnic. Armatura RO2 se připojuje přímo na spodní sdruženou armaturu TO1 a na výstupu může mít napojenou produktovou armaturu RO1 nebo na ni být napojená přes stavoznak LIS . DO2 – odkalovací klapka – armatura je určená pro odkalování celého obsahu tanku a pro odpouštění použitých kvasnic ze dna tanku. Připojuje se přímo na spodní sdruženou armaturu TO1 a případně také na odkalovací armaturu DO1.
SV1 – Vzorkovací ventilKulový ventil DN8 pro odběr vzorků nápoje sanitovatelný, připojený spojením TriClamp DN10 na armaturu ST základního tanku.
SB1 – Sanitační sprchová hlaviceSprchová hlavice slouží k čištění a sanitaci vnitřních povrchů tanků čisticími a sanitačními roztoky, s využitím sanitační stanice CIP. Sprchová hlavice se připojuje na trubku DN25, která je součástí základního tanku – armatura CP s připojením na závlačku . Volbou typu sprchové hlavice je možné ovlivnit intenzitu mytí a sanitace tanku. Dodáváme sprchové hlavice pevné a rotační.
CC1 – Karbonizační syticí svíčkaKarbonizační syticí svíčka je vsunutá do tanku a upevněná na speciální armatuře. Do syticí svíčky se pod tlakem vhání oxid uhličitý, který je na konci svíčky rozptylován do nápoje uvnitř tanku ve formě velmi malých bublin. Tvorbu bublinek zajišťuje tzv. kámen, což je váleček ze sintrované nerezové oceli, jehož póry mezi slinutými kousky oceli prochází plyn do nápoje. Sycení nápoje bývá poslední operací s nápojem těsně před jeho plněním do kegů, lahví, petainerů či jiných obalů.
PFH – Trojcestná plnicí armaturaPFH je speciální armatura, určená pro plnění tanků produktem (pivem, vínem, moštem) s odbočkou pro odpouštění kalů. Je vybavená průhledítkem pro snadné oddělení kalů od produktu. Napojuje se na produktovou plnicí armaturu RO1.
LAD – Nerezový žebříkŽebřík slouží pro snadný přístup k horní části tanku, který je nutný pro demontáž a montáž výše umístěných armatur. Žebřík vyrábíme v několika velikostech podle výšky tanku. Žebřík se k tanku zavěšuje horní příčkou na háky LC pro zajištění stability a bezpečnosti.
WordPress Responsive Table

CCT-M modulární cylindrokónické tanky - vybavení a možnosti

Srovnání vybavení a možností modulárních cylindrokónických tanků CCT-M v doporučených konfiguracích.
Konfigurace tanků CCT-MA1A2A3B1B2
ROZŠIŘUJÍCÍ KOMPONENTY
TO1 - Spodní I/O diskFIXFIXFIXFIXVARIO
RO1 – Produktová armatura bez klapky-ANO-ANO-
RO1 – Produktová armatura s klapkou--ANO-ANO
DO1 – Odkalovací armatura bez klapky-ANO--ANO
DO1 – Odkalovací armatura s klapkou--ANO--
RO2 - Produktová klapka-ANO--ANO
DO2 - Odklalovací klapka-ANO--ANO
SB1 - Sprchovací hlavice FIXANOANOANOANOANO
CS1 - Horní sanitační armatura bez klapkyANOANOANO--
CS1 - Horní sanitační armatura s klapkou---ANOANO
CS2 - Boční sanitační armatura s klapkouANOANOANOANOANO
RV1 - Hradicí přístroj s manomentremANOANOANOANOANO
LIS - Sada stavoznaku---ANOANO
SV1 - Vzorkovací ventilANOANOANOANOANO
CC1 – Karbonizační syticí svíčkavolitelněvolitelněvolitelněvolitelněvolitelně
PFH – Plnicí třícestná armaturavolitelněvolitelněvolitelněvolitelněvolitelně
LAD – Žebříkvolitelněvolitelněvolitelněvolitelněvolitelně
VLASTNOSTI & FUNKCE
Hlavní kvašení pivo/cider/vínoANOANOANOANOANO
Tlakové dokvašování pivo/cider/víno3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.
Karbonizace pivo/cider/víno3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.
Netlakové plnění nápoje do kegů a lahvíANOANOANOANOANO
Izobarické plnění nápoje do kegů a lahví3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.
Monitoring of the actual fill beverage level in the tank---ANOANO
Montáž / demontáž stavoznaku za provozu (v tanku je nápoj pod tlakem)ANOANOANOANOANO
Montáž / demontáž stavoznaku mimo provoz (v tanku není nápoj)----ANO
Čištění a sanitace stavoznaku za provozu (v tanku je nápoj pod tlakem)---ANOANO
Čištění a sanitace stavoznaku mimo provoz (v tanku není nápoj)----ANO
Čištění a sanitace armatur RO1 a DO1 za provozu (v tanku je nápoj pod tlakem)----ANO
Zabránění zahnívání kvasnic v neizolovaných částech tankuANOANO--ANO
Možnost manuálního čištění produktové armatury, když je tank plný.ANOANO--ANO
Možnost připojení karbonizační syticí svíčky3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.
Možnost připojení extraktor chmele - studené chmeleníANOANOANOANOANO
Možnost připojení flotačního přístroje (víno/cider)ANOANOANOANOANO
Výbava pro kompletní kvasný proces výroby piva3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.
Výbava pro kompletní kvasný proces výroby cideru3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.
Výbava pro kompletní kvasný proces výroby vínaANOANOANOANOANO
Výbava pro kompletní kvasný proces výroby šumivého piva3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.3 bar ver.
Výbava pro kompletní proces výroby ovocných moštů a džusůANOANOANOANOANO
Možnost změny konfigurace na A1 až B2ANOANOANOANOANO

Doporučené konfigurace modulárních cylindricko-kónických tanků CCT-M :

  • CCTM-A1 : ceník modulárních tanků v doporučené konfiguraci A1
  • CCTM-A2 : ceník modulárních tanků v doporučené konfiguraci A2
  • CCTM-A3 : ceník modulárních tanků v doporučené konfiguraci A3
  • CCTM-B1 : ceník modulárních tanků v doporučené konfiguraci B1
  • CCTM-B2 : ceník modulárních tanků v doporučené konfiguraci B2

Více informací o systému CCT-M : Obecný popis modulárních CK tanků