Provozujte vlastní český minipivovar

CC1 – Karbonizační syticí svíčka

CC1 – Karbonizační syticí svíčka je volitelné příslušenství modulárních (i nemodulárních) tanků pro výrobu sycených nápojů.  Její funkce je karbonizace (sycení oxidem uhličitým) hotového nápoje uvnitř tanku.

 

Karbonizační syticí svíčka je vsunutá do tanku a upevněná na speciální armatuře. Do syticí svíčky se pod tlakem vhání oxid uhličitý, který je na konci svíčky rozptylován do nápoje uvnitř tanku ve formě velmi malých bublin. Tvorbu bublinek zajišťuje tzv. kámen, což je váleček ze sintrované nerezové oceli, jehož póry mezi slinutými kousky oceli prochází plyn do nápoje. Sycení nápoje bývá poslední operací s nápojem těsně před jeho plněním do kegů, lahví, petainerů či jiných obalů.

Nejčastěji se karbonizace nápoje (piva, cideru) provádí u nápojů, které nemají dlouhodou dobu ležení a není tak možné nápoj dostatečně nasytit oxidem uhličitým, přirozeně vznikajícím jako odpadní produkt kvasného procesu. Typické pro piva typu Ale, Pale Ale, India Pale Ale, téměř všechny druhy nápoje cider apod.

 

Karbonizační syticí svíčka se používá s těmito druhy tanků :


Ceník karbonizačních syticích svíček :

  • CC1-DN1040TC Carbonation candle-stone for tanks

    Cena: 10 895 Kč

    CC1-DN1040TC Carbonation stone for tanks 800mm texture 5 for beverage tanks is used to saturation of the wort, beer, wine or cider by sterilized compressed air, oxygen, carbodioxide, nitrogen or other gas before or during the fermentation or maturation. It has be built into the tank, the nozzle is connected to the pressure gas. Usually is used from one to five stones in each tank.Diagram umístění rozšiřujících armatur modulárního systému CCT-M

Rozšiřující armatury jsou volitelným příslušenstvím pro základní tanky. Nastrojením základního tanku vhodnou kombinací rozšiřujících armatur se dosáhne požadované konfigurace modulárního tanku podle požadovaného účelu.

stavebnicove-cct-schema-03


Více informací o systému CCT-M : Obecný popis modulárních CK tanků

Jestliže se Vám líbí tento článek, dejte mu prosím hlas kliknutím na tlačítko sociální sítě. Nechcete-li přijít o novinky a aktuality z oboru pivovarnictví, přidejte si do Vaší RSS čtečky RSS feed našeho webu.