Provozujte vlastní český minipivovar

Pivní tanky

Pivní tanky – nádoby pro výrobu piva a cideru


certificates-651x300

Vyrábíme všechny běžné i speciální druhy pivních tanků. Pivní tanky = netlakové a tlakové nádoby z potravinářské nerezivějící oceli (AISI 304 nebo AISI 316), určené pro výrobu piva, skladování piva a další manipulaci s pivem. Naše pivní tanky na žádost zákazníka vybavujeme standardní výbavou anebo doplňujeme výbavou speciální, například pro výrobu cideru anebo pro výrobu méně obvyklých druhů piva podle výrobních postupů, které nelze realizovat s obvyklou standardní výbavou pivních tanků.

Níže uvádíme přehledné schéma rozdělení pivních tanků, které jsou v naší nabídce, a jejich technický popis. U většiny pivních tanků jsou uvedené parametry a ceny standardně vyráběných nádob. Samozřejmostí je přizpůsobení výbavy, rozměrů, ceny a dalších parametrů pivních tanků individuálním požadavkům konkrétního zákazníka.

Přestože jsou naše tanky primárně optimalizované pro výrobu piva, vyrábíme je také v úpravách optimálních pro efektivní výrobu dalších nápojů – zejména vína, syceného vína a nápoje cider.

Pivní tanky

Pivní tanky – přehled vyráběných nádob a sestav pro výrobu piva a další manipulaci s pivem

pivni-tanky-rozdeleni-tabulka

 

Pivní tanky – navigace k produktovým stránkám

… po kliknutí na uvedené odkazy se zobrazí stránky s podrobným popisem a ceníky zvolených typů pivních tanků

Kategorie / Výrobek Popis Vzhled Izolace pláště Systém chlazení Maximální přetlak Linky

Tanky pro hlavní kvašení piva

Otevřené kvasné kádě

Otevřené kvasné nádoby ve tvaru vany patří mezi tradiční technologie výroby piva především plzeňského typu. Výhodou je zejména možnost sběru "deky" z mrtvých kvasinek na hladině piva. PUR pěna tl. > 40mm voda / glykol 0.0 bar

Tanky pro zrání (dokvašování, ležení) piva

Ležácké tanky tlakové - dokvasné tanky - zrací tanky

Nerezové nádoby válcovitého tvaru s nastavitelným přetlakem, vyhrazené pouze pro druhou fázi kvasného procesu - zrání piva. Jsou opatřené zavíratelným průlezem, sanitační sprchou, hradicím přístrojem a armaturami pro napouštění a vypouštění piva. Vyrábíme je na vyžádání také jako univerzální tanky , které kombinují funkci zracích dokvašovacích tanků a přetlačných tanků - tzv. kombi tanky. Tanky jsou vyráběné buďto jednostěnné bez izolace, chlazené vzduchem, anebo s duplikačním pláštěm, izolované, chlazené vodou či glykolem. ledový vzduch (jednostěnné tanky) nebo voda / glykol (izolované tanky s duplikátory) LP verze 0-1.5bar / HP verze 0-3bar.

Tanky pro hlavní kvašení i zrání piva - univerzální pivní tanky

Cylindricko-kónické kvasné-zrací tanky tlakové

Nerezové nádoby válcovitého tvaru s kónickým dnem a nastavitelným přetlakem pro hlavní kvašení i zrání piva, tlakové. Jsou opatřené zavíratelným průlezem, sanitační sprchou a armaturami pro odstřel kvasnic a vypouštění piva. Snadná separace kvasnic od piva. CK tanky SLP/SHP bez izolace (za příplatek lze izolovat speciální nalepovací pěnou), CK tanky CLASSIC izolované PUR pěnou. voda / glykol SLP/SHP verze 0-1.5bar / CLASSIC verze 0-3bar.

Cylindricko-kónické kvasné-zrací tanky tlakové modulární

Nerezové cylindrokónické tanky, jejichž hlavní vlastností je univerzálnost a modularita. Díky stavebnicové konstrukci lze tank přestavět do konfigurace, která je momentálně potřeba, a tím měnit jeho funkčnost a možnosti podle aktuální potřeby. CK tanky s PUR izolací. voda / glykol LP/HP verze 0.5bar/3.0bar

Tanky pro přípravu hotového piva k plnění do prodejních obalů

Přetlačné tanky - stáčecí tanky - servisní tanky

Nerezové nádoby válcovitého tvaru s pevně nastaveným přetlakem, vyhrazené pouze pro dočasné skladování piva a přípravu piva ke stáčení do obalů. Jsou opatřené zavíratelným průlezem, sanitační sprchou, pojistným přetlakovým ventilem, vakuovým ventilem a armaturami pro napouštění a vypouštění piva. Vyrábíme je na vyžádání také jako univerzální tanky , které kombinují funkci zracích dokvašovacích tanků a přetlačných tanků - tzv. kombi tanky. Tanky jsou vyráběné buďto jednostěnné bez izolace, chlazené vzduchem, anebo s duplikačním pláštěm, izolované, chlazené vodou či glykolem. ledový vzduch (jednostěnné tanky) nebo voda / glykol (izolované tanky s duplikátory) 3bar

Tanky pro skladování a čepování hotového piva

Speciální sestavy a zařízení s aplikací tanků pro výrobu piva

FUIC- kompaktní kvasné a zrací jednotky

FUIC (Fermentation Unit with Independent Cooler) je kompaktní jednotka, primárně vyvinutá pro uspokojení požadavků malých pivovarů, které potřebují zkoušet nové druhy piv podle dosud neprověřených receptur. Zároveň ale může plnohodnotně nahradit klasické CK tanky a navýšit produkční kapacitu pivovaru. CK tanky SLP/SHP bez izolace (za příplatek lze izolovat speciální nalepovací pěnou), CK tanky CLASSIC izolované PUR pěnou. voda / glykol SLP/SHP verze 0-1.5bar / CLASSIC verze 0-3bar.

CFS- Kompletní sestavy pro kvašení a zrání piva

CFS jsou kompletní kvasné-zrací sety. Jsou vybavené veškerým technologickým zařízením, které je potřebné pro řízené kvašení a zrání piva. Každá fermentační sada obsahuje několik cylindrokónických tanků, kompaktní kapalinový chladič s čerpadlem a systém digitální regulace teplot v tancích. Každý cylindrokónický kvasný a zrací tank je vybaven jedním nebo dvěma duplikátory (chladicími kanály) ve dvojitém izolovaném plášti pro účinné kapalinové chlazení. CK tanky SLP/SHP bez izolace (za příplatek lze izolovat speciální nalepovací pěnou), CK tanky CLASSIC izolované PUR pěnou. voda / glykol SLP/SHP verze 0-1.5bar / CLASSIC verze 0-3bar.
WordPress Responsive Table