Provozujte vlastní český minipivovar

Kompaktní kvasné a zrací jednotky MODULO FUIC

Stavebnice minipivovaru a cidérky MODULO :

Nezávislé kompaktní samochladící kvasné a zrací jednotky FUIC & FUEC s CK tanky

BWX-FUIC-CHP1C-2x150CCT-1000x800

Kvasné a zrací jednotky MODULO  jsou zařízení, určená pro hlavní kvašení a následné zrání (dokvašování) mladiny nebo cideru. Procesem kvašení a zrání se z mladiny, vyrobené ve varně, stává finální nápoj – pivo. Podobně se z ovocného moštu kvasným a zracím procesem získává nízkoalkoholický nápoj cider. Délka a nastavení parametrů kvasného a zracího procesu závisí na druhu vyráběného piva nebo cideru, nastaveném přetlaku  v cylindrokónických tancích a na požadavcích sládka.

Kvasné a zrací jednotky MODULO jsou nezávislé mobilní bloky s CK tanky, zahrnující vše potřebné pro hlavní kvašení piva a cideru, jejich zrání, čepování a stáčení do prodejních obalů. Sestávají z komponentů :

 1. 1x, 2x. 2x nebo 4x cylindricko-kónický tank – izolované, kapalinově chlazené CK tanky o určeném užitečném objemu
 2. Kompaktní chladicí jednotka kapalinového chlazení s integrovaným kondenzátorem (jen verze FUIC)
 3. Prvky měření a regulace teploty a oběhu chladicí kapaliny
 4. Rozvody chladicí kapaliny
 5. Společný rám se stavitelnými nohami a s možností osazení transportními koly

dotaz-buttoncenik-button

Video prezentace výrobku :

 

Proč zvolit řešení hlavního kvašení a zrání piva/cideru kvasnými jednotkami MODULO FUIC / FUEC

czech-brewmaster

 • Nezávislost kvasné jednotky na vnějším chladicím systému – každá kvasná jednotka má svůj vlastní nezávislý kapalinový chladicí systém
 • Snadná a rychlá instalace – kvasný blok dodáme na paletě, odvezete na kolečkách na místo určení, připojíte do zásuvky a zařízení je možné ihned používat
 • Finanční úspory a rychlost uvedení do provozu – obejdete se bez stavebních prací a chladírenských odborníků – není potřeba nic bourat, svařovat, tlakovat chladivo
 • Minimalizace provozních ztrát při poruše – v případě závady jedné chladicí jednotky dočasně nefunguje jen jediný tank, nikoli celá výrobní linka
 • Mobilita a pohotovost – přestavění nádob je jednoduché a rychlé – kvasný blok se převeze na jiné místo a může ihned zase fungovat
 • Jednoduché propojení – kvasný blok se napojí na varnu nebo moštárnu a další zařízení pomocí speciálních hadic a rychloupínacích koncovek – není potřeba instalovat potrubní systém
 • Kompatibilita – kvasné bloky dodáme s redukcemi, umožňujícími začlenění modulu do stávajícího systému libovolného minipivovaru či cidérky – připojení pomocí hadic nebo potrubím

 

Samochladící kvasné a zrací jednotky přizpůsobíme zdarma pro každý minipivovar nebo cidérku !!

Doporučujeme používat samochladící kvasné a zrací jednotky jako součást :


 

Varianty sestavení kvasných jednotek Modulo

1)    Kvasné jednotky FUIC 1x CCT

– kvasná jednotka obsahuje 1 cylindricko-kónické tank o zvoleném objemu a integrovaný chladič, který zajišťuje chlazení mladiny nebo zrajícího piva/cideru na obsluhou zvolenou teplotu.

BWX-FUIC-CHP1C-1x600CCT-650x900

2)    Kvasné jednotky FUIC 2x CCT

– každá kvasná jednotka obsahuje 2 cylindricko-kónické tanky o zvoleném objemu a integrovaný chladič, který zajišťuje chlazení mladiny nebo zrajícího piva/cideru na obsluhou zvolenou teplotu.

BWX-FUIC-CHP1C-2x150CCT-1000x800

3)    Kvasné jednotky FUIC 3x CCT

– stejně jako u jednotek FUIC 2x CCT, ale jedna jednotka obsahuje v sestavě 3 cylindricko-kónické tanky. Výhodou je úspora pořizovací ceny vzhledem k nižší ceně za 1 CCT tank při stejném celkovém objemu 3 tanků.

BWX-FUIC-CHP1C-3x150CCT-1000x580

4)    Kvasné jednotky FUIC 4x CCT

– stejně jako u jednotek FUIC 2x CCT, ale jedna jednotka obsahuje v sestavě 4 cylindricko-kónické tanky. Výhodou je úspora pořizovací ceny vzhledem k nižší ceně za 1 CCT tank při stejném celkovém objemu 4 tanků.

BWX-FUIC-CHP1C-4x150CCT-1000x450

5)    Kvasné jednotky FUEC 2x CCT

– každá kvasná jednotka obsahuje 2 CCT a není osazená integrovaným chladičem. Jedna nebo několik FUEC jednotek se napojují na společnou chladicí jednotku, která může být buďto s integrovaným kondenzátorem (umístěná kompletně v interiéru) nebo s odděleným kondenzátorem (část odvádějící teplo je umístěná v exteriéru – vyžaduje instalaci specializovanou chladírenskou firmou).

6)    Kvasné jednotky FUEC 4x CCT

– stejně jako u jednotek FUEC 2x CCT, ale jedna jednotka obsahuje v sestavě 4 cylindricko-kónické tanky. Výhodou jsou investiční úspory.

 

Varianty kvasných CKT jednotek Breworx Modulo

Kvasné jednotky  MODULO   se dále vyrábějí ve třech variantách  z hlediska  povoleného přetlaku a kvality vnitřního povrchu :

 

1)    Kvasné jednotky beztlakové (0,0 bar)  BREWORX MODULO FUIC/FUEC NxCCT-NP

– CK tanky jsou vyrobené jako netlakové nádoby, určené výhradně pro hlavní kvašení mladiny nebo moštu při přetlaku 0 bar. V těchto tancích není možné pivo/cider tzv. zahradit a používat nádoby pro proces zrání nápoje, kdy je nápoj sycený pod tlakem.  V tomto provedení cylindricko-kónických tanků nejsou vnitřní svary broušeny, neboť se nepočítá s odsáváním kvasnic z kónusu bez současného přetažení nápoje do jiného zracího tanku. Proto je i chlazení tanků dimenzováno na teploty dostatečné pro hlavní kvašení, nikoli ale pro zrání piva nebo cideru.

2)    Kvasné jednotky nízkotlakové (1,5 bar)  BREWORX MODULO FUIC/FUEC NxCCT-LP

– CK tanky jsou vyrobené jako nízkotlakové nádoby, určené jak pro hlavní kvašení mladiny nebo moštu, tak také pro následné zrání piva nebo cideru pod přetlakem do 1,5 bar. V těchto tancích již je možné nápoj zahradit a přejít z hlavního kvašení na zrání nápoje ve stejné nádobě. Je ale vždy lepší nápoj přetáhnout do jiného vyčištěného tanku a lépe tak separovat nápoj od usazených kvasnic.  V tomto provedení jsou vnitřní svary broušeny na drsnost Ra 0,8, což výrazně zlepšuje skluz usazených kvasnic do jímacího kónusu tanku. Konstrukčné řešení umožňuje ručně stáčet nápoje do kegů a lahví, přetlak 1,5 bar ale není dostatečný pro strojové stáčení nápojů.

3)    Kvasné jednotky vysokotlakové (3,0 bar)  BREWORX MODULO FUIC/FUEC NxCCT-HP

– CK tanky jsou vyrobené jako vysokotlakové nádoby, určené pro hlavní kvašení mladiny nebo moštu, pro následné zrání piva nebo cideru pod přetlakem do 2,0 bar a dále je při přetlaku až 3,0 bar možné nápoj strojově  stáčet jdo kegů a do lahví. V těchto tancích je možné nápoj zahradit a přejít z hlavního kvašení na zrání nápoje ve stejné nádobě. V tomto provedení jsou vnitřní svary broušeny na drsnost Ra 0,8, což výrazně zlepšuje skluz usazených kvasnic do jímacího kónusu tanku.

 

kvasne-jednotky-pouzitelnost

 

dotaz-buttoncenik-button


 

>>Chci nabídku na pivovar BREWORX MODULO

>>Chci nabídku na cidérku CIDERLINE MODULO