Provozujte vlastní český minipivovar

Restaurační pivovary BREWORX


Máme nové webové stránky. Přejděte na :

Restaurační pivovary


Klasické restaurační pivovary řady BREWORX české výroby jsou osvědčeným výrobním zařízením, umožňujícím výrobu prakticky všech ve světě známých druhů piva infuzním i dekokčním způsobem. Stanou se vyhledávaným středobodem vaší restaurace a poskytnou hostům výjimečný zážitek z konzumace piva přímo v místě jeho tradiční výroby způsobem.

Minipivovar Breworx BREWORX – restaurační minipivovary


Minipivovary BREWORX
, vyráběné českou firmou Czech Minibreweries s.r.o., jsou vestavné restaurační malé pivovary, vyrobené moderními postupy z kvalitní potravinářské oceli výhradně evropského původu. Umožňují výrobu tradičního piva českého typu, ale také jakéhokoli jiného druhu světového piva dekokčním anebo infůzním způsobem.
Konstrukce umožňuje dále vyrábět spodně kvašená piva i svrchně kvašená piva moderním způsobem kvašení a zrání piva v uzavřených tlakových nádobách – cylindrokónických tancích, anebo tradičním způsobem v otevřených kvasných kádích a ležáckých tancích. Stáčení piva anebo jeho čepování v sousedící restauraci umožňují tlakově dimenzované servisní tanky.

Typickou aplikací jsou minipivovary vestavěné do budov restaurací, penzionů, hotelů, ale i samostatných staveb, jejichž majitelé mají zájem provozovat malý pivovar.

Restaurační minipivovar Breworx

Volbou a vhodnou kombinací surovin a výrobních postupů je možné vyrobit piva světlá, polotmavá, tmavá, pšeničná, piva typu stout, ale, pale ale, white beer a mnoho dalších piv podle českých i zahraničních receptur.

… obecný popis minipivovarů BREWORX


Nabídka typových řad minipivovarů BREWORX :

Pivovar Breworx ClassicBREWORX CLASSIC

brewhouse-breworx-classic-copper-300x199Základní řada pivovarů BREWORX, která je určená nejširšímu okruhu zákazníků, kteří chtějí vyrábět pivo z tradičních surovin, tedy z obilného sladu, vody a chmele s pomocí pivovarských kvasinek. Konstrukce, technologické provedení a přehledné ovládání varny BREWORX CLASSIC uspokojí i nejnáročnější požadavky zkušených sládků i začínajících pivovarníků.

Vyvážená základní a široká doplňková výbava varen BREWORX CLASSIC umožňuje zkonfigurovat plnohodnotný minipivovar s důrazem na co možná nejnižší pořizovací cenu, vhodný pro malou restauraci, ale také malý až středně velký restaurační pivovar pro restaurační provozy, v nichž „teče pivo proudem“.  Minipivovar Breworx Classic, zakoupený v minimální konfiguraci, lze kdykoli později rozšiřovat o další tanky, filtraci, myčky/plničky kegů, plničky lahví, propagační stanici, vyvíječ dusíku, CIP stanici, rekuperační kodenzátor páry a další příslušenství. Tímto mohou možnosti a výrobní kapacita minipivovaru růst s tím, jak se bude úspěšně rozvíjet podnik provozovatele minipivovaru.


Pivovar Breworx ModuloBREWORX MODULO

Speciální řada modulárních minipivovarů BREWORX, sledující v prvé řadě požadavky na stavební jednoduchost a snadnou rozšířitelnost restauračního minipivovaru. Minipivovary Modulo jsou koncipovány jako stavebnice, kterou si zákazník zakoupí a sám sestaví v prostorách, určených pro provoz pivovaru. Koncepce eliminuje řadu finančně, časově i organizačně náročných kroků, které činí minipivovary klasické koncepce nedostupnými pro většinu provozovatelů restaurací. Především u nich odpadá nutnost projekčních, stavebních a odborných montážních prací. Při instalaci a sestavení pivovaru Modulo není nutné nic bourat, provrtávat zdivo apod., minipivovar zůstává snadno brewhouse-breworx-modulo-250pmc-006-600x600Kvasné CK tanky Breworx Modulodemontovatelný a přemístitelný. To má pozitivní vliv také na možnost financování investice formou leasingu nebo finanční půjčky, neboť technologie minipivovaru nezasahuje do stavební části objektu a lze jí tedy bez problémů ručit.  Varianta s varnou Modulo Classic umožňuje vyrábět pivo z tradičních surovin, tedy z obilného sladu, vody a chmele s pomocí pivovarských kvasinek. Varianta s varnou Modulo Lite-ME je určená pro zjednodušenou výrobu piva z koncentrátů.  Minipivovary Breworx Modulo jsou vhodné jak pro začínající pivovarníky, tak také pro profesionální pivovarské provozy.

Minipivovar Breworx Modulo v základní plně funkční konfiguraci obsahuje pouze varnu, kvasné a zrací jednotky, jednotku chlazení mladiny, šrotovník sladu, sanitační čerpadlo a vzduchový kompresor. Je možné jej libovolně rozšiřovat o další kvasné jednotky, ale i další funkční moduly, jako jsou CIP stanice, kvasničárny, filtry, přetlačné tanky, myčky a plničky kegů i lahví apod. Značnou výhodou je vzájemná zálohovatelnost chladicích jednotek, kdy nehrozí zastavení provozu pivovaru z důvodu závady na chlazení.

 


Minipivovar Breworx Modulo

BREWORX LITE

Varna Breworx LiteME 150 - minipivovar StrachoviceMinipivovary zjednodušené konstrukce, umožňující výrobu různých druhů piva z tzv. pivních koncentrátů.

Jsou to v podstatě potravinářské přípravky pro snadnější přípravu pivní mladiny, jejímiž společnými znaky jsou nenáročná skladovatelnost, jednoduchá a rychlá příprava mladiny díky přeskočení náročných fází varného procesu, malé energetické nároky, vysoká stabilita kvality výsledného výrobku. To vše bez znatelného rozdílu senzorických vlastností takto vyrobeného piva ve srovnání s klasickými metodami přípravy mladiny z tradičních surovin. Díky těmto vlastnostem získává provozovatel „koncentrátového“ minipivovaru řadu dalších výhod .

Minipivovary BREWORX LITE vyrábíme ve dvou variantách :

BREWORX LITE ME

– interiérový minipivovar optimalizovaný pro výrobu piva ze sladinových a mladinových koncentrátů (Malt Extract / Wort Concentrate).

 

 

 

BREWORX LITE ECO

– průmyslový minipivovar optimalizovaný pro výrobu piva ze sladinových a mladinových koncentrátů (Malt Extract / Wort Concentrate).

 

 

 


Minipivovar Breworx CompactBREWORX COMPACT

tritank-1000-brewhouse-01Minipivovar BREWORX COMPACT je ideálním řešením pro provozovatele minipivovaru, který chce uplatnit výše zmíněné výhody varny s funcionalistickým designem a má k tomu dostatek prostoru. Na jediné platformě je kolem společné obslužné plošiny umístěna RMV pánev, scezovací káď, vířivka, a samozřejmě také laboratorní umývadlo s chladičem vzorků, čerpadla a potrubní rozvody varny. Dále monoblok obsahuje elektrorozvaděč a v případě automatické verze také řídicí počítač.

Díky snadné obslužnosti všech nádob varny z jediné plošiny má sládek celou varnou technologii neustále pod kontrolou, bez nutnosti častých přesunů po pivovaru. Promyšlená ergonomie pivovaru přispívá k minimalizaci množství  a eliminuje ztráty z důvodu lidské chyby při obsluze pivovaru. V neposlední řadě šetří také peněženku zákazníka, který neplatí za nefunkční designové prvky a za investované peníze obdrží to nejlepší, co lze v oboru malých a středních pivovarů pořídit.

 

 


Proč zvolit minipivovar BREWORX

Mezi hlavní výhody našich minipivovarů řady BREWORX patří zejména :

  • Maximální výrobní efektivita – nízké výrobní náklady na výrobu piva dovolují prodávat pivo za nízkou cenu s vysokou ziskovostí
  • Prostorová nenáročnost – naše minipivovary lze zabudovat i do stísněných prostor stávajících objektů
  • Nízký podíl lidské práce – velkou část výroby může řídit automat, ale nabízíme i levné manuálně ovládané minipivovary
  • Jednoduchá obsluha – pivovary byly navržené podle požadavků a zkušeností profesionálních sládků a projektované kvalifikovaným projektantem pivovarů
  • Dlouhá životnost – veškeré díly přicházející do styku s potravinou jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezavějící potravinářské oceli výhradně evropského původu
  • Kvalitní zpracování – všechny naše minipivovary jsou vyráběny podle náročných postupů, běžných pro výrobu farmaceutických zařízení
  • Nízká pořizovací cena – ceny základních modelů pivovarů jsou navržené tak, aby byly dostupné i zájemcům, kteří nemají dostatek počátečních prostředků