Provozujte vlastní český minipivovar

Zásobník ledové vody – příprava upravené pitné vody pro chlazení mladiny

ZÁSOBNÍK UPRAVENÉ LEDOVÉ VODY – příprava ledové vody pro chlazení mladiny

cold-water-system-280x143 Zásobník ledové vodyZásobník ledové vody (ITWT – ice treated water tank) slouží k přípravě ledové vody (pomocí chladicí glykolové jednotky a deskového výměníku DV2) a k jejímu uchování do doby, kdy se veškerý obsah nádoby využije pro chlazení mladiny na zákvasnou teplotu (pomocí deskového výměníku DV1). Průchodem ledové vody deskovým výměníkem DV1 dojde jednak k odejmutí tepla mladině, dále se ledová voda stane vodou horkou, která je následně uchováno v zásobníku horké vody. Zásobník ledové vody je izolovanou válcovou nádobou, vybavenou vnějším stavoznakem, teploměrem a čerpadlem ledové vody.

I. Systém přípravy ledové vody u pivovarů klasické koncepce

U pivovarů Breworx Classic, Breworx Compact, Breworx Lite-ME a Breworx Oppidum používáme samostatné nádoby pro přípravu horké a ledové upravené vody. Tato ledová voda je používána ke chlazení mladiny bezprostředně po její výrobě na varně, před naplněním mladiny do kvasných tanků.

Chlazení mladiny je realizováno v deskovém výměníku, kde je zároveň provedeno okysličení mladiny sterilním vzduchem nebo kyslíkem. K tomuto účelu používáme zařízení WCA – Kompaktní systém pro chlazení a okysličení mladiny. Zchlazením mladiny ledovou upravenou vodou získáme s minimálními energetickými nároky (z odpadního tepla ) stejný objem horké vody, jaký jsme použili pro chlazení mladiny. Tuto vodu pak dočasně skladujeme v zásobníku horké vody. Zásobník upravené ledové vody, zásobník horké vody a chladič mladiny tak tvoří ucelený systém chlazení mladiny.

 

Schéma systému upravené ledové vody v pivovarech Breworx :

Schéma systému upravené ledové vody v pivovaru Breworx

Vyrábíme tyto ITWT – tanky pro přípravu a skladování upravené (pitné) ledové vody :

tank-horka-voda-01

Unfortunaly, this xml/rss feed does not work correctly...

 

 

II. Kompaktní jednotka vodního hospodářství MODULO WCU-HWT / MODULO WCU

Pro komplexní řešení vodního hospodářství (příprava a skladování upravené ledové vody, chlazení mladiny a ohřev a skladování horké vody) v minipivovaru doporučujeme alternativně využívat naše kompaktní řešení „vše v jednom“ – kompaktní jednotku MODULO WCU-HWT. Tuto jednotku používáme u pivovarů Breworx Modulo, je ale použitelná v jakémkoli pivovaru, kde je požadavkem jednoduchost a rychlá instalace.

 

II. a) WCU-HWT – kompaktní systém pro přípravu a skladování upravené (pitné) ledové vody, chlazení mladiny a skladování a ohřev horké vody :

Kompaktní Modulo systém pro horkou vodu, studenou vodu, chlazení mladiny

Unfortunaly, this xml/rss feed does not work correctly...

 

II. b) Modulo WCU – kompaktní systém pro přípravu a skladování upravené (pitné) ledové vody a chlazení mladiny bez nádoby na skladování a ohřev horké vody :

modulo-wcu-unit-001 

Další zařízení pro chlazení mladiny a provzdušňování mladiny

  1. Splitová kapalinová chladicí jednotka nebo  Kompaktní kapalinová chladicí jednotka

  2. Zásobník chladicí kapaliny

  3. Zásobník na upravenou ledovou vodu

  4. Zásobník na horkou vodu

  5. Chladič a provzdušňovač mladiny

  6. Provzdušňovací svíčka

 

 


 >> Zpět na komponenty pro pivovary <<