Provozujte vlastní český minipivovar

Zásobník a ohřívač horké vody – bojler

PŘÍPRAVA HORKÉ VODY – bojler a zásobník horké vody pro pivovary

Zásobník horké vodyhot-water-system-280x143Zásobník horké vody (HWT – hot water tank ) slouží k uchování, a v případě potřeby také dohřevu horké vody. Horkou vodu získává pivovar především rekuperací tepla při chlazení mladiny v deskovém výměníku DV.
Dále je možné získat další teplou vodu při používání kondenzátoru brýdových par s rekuperací tepla brýdových par, vznikajících při vaření rmutů a při chmelovaru (volitelné příslušenství pivovaru). V takovém případě se do pivovaru přidává sekundání zásobník horké vody.
Není-li horké vody dostatek, anebo když horká voda v zásobníku při delší pauze vychladne, je možné dohřát vodu průchodem horké páry výměníkem, který je integrován do spodní části nádoby.

 

Poznámka :

Varny Breworx LiteME neobsahují zásobník ledové vody – chlazení mladiny se provádí 2-stupňovým deskovým výměníkem studenou vodou z vodovodu a následně dochlazování glykolem.

 

HORKOVODNÍ VODÁRNA

vodarna-hot-water-002Tlak horké vody v potrubním systému je zajištěn pomocí horkovodní vodárny, která je rovněž součástí námi dodávaných pivovarů.  Vodárna může být nahrazena speciálním čerpadlem, zajišťujícím stejnou funkci.

 

 

 

 

 

 

 

Schéma systému upravené ledové vody v pivovarech Breworx :

Schéma systému upravené ledové vody v pivovarech Breworx

 


Vyrábíme tyto ohřívače a zásobníky horké vody ( HWT – hot water tank ) pro malé pivovary :

I. Klasický HWT se systémem horkovodní vodárny :

Používá se v pivovarech Breworx Classic, Breworx Compact, Breworx Lite-ME, Breworx Oppidum. Obvykle je součástí systému také zásobník upravené ledové vody a systém chlazení mladiny.

Zásobník horké vody - bojler


II. Kompaktní systém pro pivovary Modulo : sdružená jednotka pro systémy horká voda – studená voda – chlazení mladiny  :

Pro komplexní řešení vodního hospodářství (chlazení ledové vody a ohřev horké vody) v minipivovaru Breworx Modulo doporučujeme využívat naše kompaktní řešení „vše v jednom“ – kompaktní jednotku MODULO WCU-HWT.

Kompaktní Modulo systém pro horkou vodu, studenou vodu, chlazení mladiny

Unfortunaly, this xml/rss feed does not work correctly...

 

 


 >> Zpět na komponenty pro pivovary <<