Provozujte vlastní český minipivovar

Doplňky pro komfortní šrotování sladu

KOMFORTNÍ DOPLŇKY PRO ŠROTOVÁNÍ SLADU

Šrotovník sladu se zásobníkem, schody, dopravníkem šrotu a násypkou do varny, můstková váha

 

Volitelná výbava pivovaru. Výkonný šrotovník sladu o výkonu až 4000 kg sladu / hod je vybaven zásobníkem namletého šrotu a šnekovým dopravníkem namletého šrotu, kterým se dopravuje sladový šrot do násypky RMV pánve.

sestava-srotovani-001

Šrotovník sladu s dopravníkemPro varny s objemem vyrážené mladiny nad 6 HL jsou sypání sladu do násypky šrotovníku, sběr namletého šrotu do pytlů a ruční vystírání z pytlů již fyzicky dosti náročnou prací. Nutnost používání malého šrotovníku má za následek zdlouhavou přípravu surovin před varným procesem.

Proto k větším varnám doporučujeme šrotovníky o větších výkonech, které však jsou již příliš vysoké pro ruční sypání sladu do násypky. K těmto šrotovníkům dodáváme rozšiřující šrotovací sestavu :

  • zásobník sladového šrotu
  • schůdky ke šrotovníku
  • šnekový dopravník
  • násypka sladového šrotu na vystírací nádobu

schudky-001Šnekový dopravník pro dopravu sladového šrotu do varny

SCHODY KE ŠROTOVNÍKU

tabulka-schody-pro-srotovniky

ŠNEKOVÝ DOPRAVNÍK SLADOVÉHO ŠROTU


 

mustkova-vaha-01MŮSTKOVÁ VÁHA

Slouží k přesnému vážení surovin, tj. sladu před mletím a chmele před chmelovarem.  Dodáváme kvalitní můstkové váhy s přesným vážením do 150kg.  Umísťují se do prostoru skladu sladu, blízko šrotovníku. Slad se odměřuje do pytlů a z nich se následně sype při šrotování do násypky mačkadla sladu.

 

 

 

 

 

 

 >> Zpět na komponenty pro pivovary <<