Provozujte vlastní český minipivovar

BREWORX BEERCIDERLINE – pivo a cider z jediného zařízení

6. inovace – BREWORX BEERCIDERLINE – výroba piva + cideru na jednom zařízení

services-breweries-ciderhousesRozšiřte možnosti Vašeho pivovaru na alternativní výrobu nápoje cider. Nevelká investice umožní profesionální výrobu nápoje, který nyní dobývá svět . Nabízíme systém BREWORX BEERCIDERLINE, který je navržen jako volitelné příslušenství malého pivovaru. Po tomto rozšíření Vašeho minipivovaru si můžete vyrobit pivo a cider na jediné výrobní lince, která sdílí velkou část technologie pro výrobu obou druhů nápojů.

 

 

Linka BREWORX BEERCIDER – Pivovar a cidérka v rámci jednoho systému

cider-beer-001Proč produkovat pivo i cider ?

Výrobní zařízení pro výrobu cideru je značně podobné vybavení pivovaru. Navíc sezóna hlavní poptávky po pivě (jaro, léto) se nekryje se dobou hlavní poptávky po cideru (podzim, zima). Proto je škoda nevyužít technologii pivovaru také pro výrobu dalšího žádaného nápoje a využít tak výrobní kapacitu technologie na 100%.

Kromě horkého bloku s varnou obsahuje BEERCIDERLINE také sestavu strojů pro čistění, drcení a lisování ovoce. Tekutým meziproduktem, který následně prochází fermentačním procesem, je ovocný mošt vylisovaný z ovoce. Kvasný a zrací proces probíhá v cylindrokónických tancích, které mají oproti tankům určených pouze pro výrobu piva jen trochu odlišné vybavení, vycházející z požadavků výrobního postupu cideru. Kvašení cideru probíhá při vyšších teplotách a kromě chlazení je potřeba k udržení požadované zákvasné teploty potřeba také zařízení pro ohřev nádob. Naše zkušenosti z výroby minipivovarů zaručují vynikající kvalitu zpracování a technického řešení technologie pro výrobu ciderů.  

Produkční řada BEERCIDERLINE zahrnuje několik kompletních technologií pro výrobu piva i nápoje cider profesionálním způsobem.

 

 

1. nabídka – Zcela nový výrobní systém na pivo a cider

Vyrábíme profesionální výrobní linky pro výrobu piva a cideru na jednom sdílené výrobním zařízení – BREWORX BEERCIDER LINE . Můžeme dodat kompletní výrobní zařízení na výrobu a prodej cideru v restauracích nebo sofistikované výrobní linky pro průmyslovou výrobu piva a cideru. Rovněž poskytujeme řešení v otázce stáčení do lahví či kegů.

 

2. nabídka – upgrade Vašeho existujícího pivovaru na výrobu cideru

Pokud již provozujete vlastní minipivovar, můžeme upgradovat Vaši výrobní linku na výrobu cideru. Poté můžete optimálně využít Vaši technologii v závislosti na ročních obdobích a změnách poptávky po pivu a cideru.

 

 Varianty našich řešení kombi linky pro výrobu piva a cideru

I.         Kombinovaný výrobní provoz minipivovar & cidérka BEERCIDERLINE MODULO

BEERCIDERLINE MODULO jsou kompletní profesionální výrobní linky stavebnicové konstrukce s možností výroby dvou druhů alkoholických nápojů –  cideru a piva. Modulární řešení linky s jednoduchou montáží, nevyžadující stavební zásahy do objektu. Jejich sestavení na místě zvládne zákazník sám bez potřeby práce odborníků. Linku výroby cideru a piva je možné z počátku realizovat v základní sestavě a tuto postupně rozšiřovat o další prvky a zařízení, zvyšující objem produkce a komfort práce v kombi cidérce-pivovaru.

Výrobní linka BEERCIDERLINE Modulo pro výrobu cideru a piva

  1. Příprava mladiny : 1.1Mačkadlo sladu, 1.2 Scezovací a vířivá káď, 1.3 Rmuto-mladinová-vystírací pánev,   2. Příprava moštu : 2.1 Myčka ovoce 2.2 Drtič ovoce , 2.3 Vodní lis na drcené ovoce, 3.1 Chlazení mladiny, 4. Kvašení a zrání piva a cideru: 4.1 Kvasné a zrací tanky (CCT) s integrovaným chladičem a ohřevem, 5. Čerpání kapalin a sanitace : 5.1 Mobilní čerpadlo pro čerpání kapalin a sanitaci, 6. Technické plyny : 6.1 Vzduchový kompresor s uhlíkovými filtry, 6.2 Tlakové láhve s CO2 , nebo vyvíječ  N2 , 10. Prodej piva a cideru : 10.1 * Plnění nápojů do obalů nebo výčep.

 

 

 

II.        Kombinovaný výrobní provoz minipivovar & cidérka BEERCIDERLINE PROFI

BEERCIDERLINE PROFI jsou kompletní profesionální výrobní linky s možností výroby dvou druhů alkoholických nápojů –  cideru a piva.  Jejich montáž a oživení vyžaduje práci odborného týmu. Technologie je pevně spojená s konstrukcí budovy. Umožňuje vyšší produktivitu práce a větší objemy produkce. Zahrnuje profesionální vysoce výkonná zařízení pro výrobu piva a cideru, řízené kvašení, zrání a balení nápojů.

Linka pro výrobu cideru CiderLine Profi

  1. Příprava moštu :1.1* Myčka ovoce, 1.2 Drtič ovoce , 1.3Pneumatický lis na drcené ovoce, 1.4 Mobilní čerpadlo na mošt, 2. Příprava mladiny : 2.1 Mačkadlo sladu, 2.2*Násypka sladového šrotu, 2.3* Šnekový dopravník sladového šrotu, 2.4* Vyvíječ páry, 2.5 Scezovací a vířivá káď, 2.6Rmutovací-Mladinová-Vystírací pánev,  3. Kvašení a zrání piva a cideru: 3.1 Kvasné a zrací tanky (CCT) s integrovaným chladičem a ohřevem, 3.2* Servisní stáčecí tanky, 4. Tepelná regulace : 4.1 Chladicí a ohřevná jednotka, 4.2 Deskové výměníky, 4.3 Zásobník horké vody, 4.4  Zásobník ledové vody, 5. Úprava pitné vody : 5.1 Zařízení pro úpravu pitné vody,   6. Sanitace :  6.1 Sanitační čerpadlo, 6.2* CIP stanice,7. Výroba technických plynů : 7.1 Vzduchový kompresor s uhlíkovými filtry, 7.2 Vyvíječ dusíku N2 / tlakové láhve s CO2 , 8. Kvasničné hospodářství : 8.1 Zásobníky pro uchovávání kvasnic, 8.2* Propagační stanice pro pěstování vlastních kmenů kvasnic 9. Filtrace cideru : 9.1 *Primární a sekundární filtr, 10. Stáčení a prodej piva a cideru : 10.1 *Myčka a plnička KEG sudů, 10.2 *Distribuce a prodej piva a cideru v obalech 10.3 *Výčep v restauraci.

Inovativní řešení pro pivovary a cidérky :

1. inovace : BREWORX VARIO CKT – snížení ztrát produktu z CK tanků

2. inovace : BREWORX EASYCIP – kompaktní mobilní CIP stanice

3. inovace BREWORX KEGFILL – kompaktní myčka a plnička kegů

4. inovace BREWORX FUIC – kompaktní kvasná a zrací jednotka

5. inovace BREWORX MODULO – stavebnicové pivovary

6. inovace BREWORX BEERCIDERLINE – výroba piva a cideru na jednom zařízení

7. inovace BREWORX MODULTANK – modulární cylindrokónické tanky