Provozujte vlastní český minipivovar

BREWORX EASYCIP – kompaktní CIP stanice

2. inovace : BREWORX EASYCIP – kompaktní CIP stanice

Sanitační stanice (CIP) slouží k dokonalému vyčištění zařízení a potrubních systémů minipivovaru nebo cidérky, které přicházejí do styku s produktem. Bez tohoto zařízení nelze provozovat zařízení na výrobu a stáčení nápojů, jelikož stoprocentní sterilita a čistota zařízení jsou jedním z hlavních předpokladů pro výrobu dobrého piva či cideru.

Kompaktní mobilní mycí a sanitační stanice CIP

cip1-50-600Funkce mycí a sanitační stanice je založena na cirkulaci alkalického nebo kyselého roztoku přes sanitární sprchu postřikem na stěny nádoby a do jejího prostoru. Je rovněž vybavena průtokovým ohřívačem s digitální regulací teploty v rozmezí od 0 °C do 80 °C.

CIP stanice se skládá ze dvou hlavních nádrží na alkalický a kyselý roztok a jedné nádoby pro neutralizaci použitých roztoků. Cirkulace dezinfekčního roztoku je zajištěna integrovaným odstředivým čerpadlem a systémem spojovacích hadic.

Hlavní výhodou naší CIP stanice je její mobilita. Můžete ji snadno přesunout tam, kde je jí nejvíc potřeba. Zařízení je instalováno v tuhém rámu a opatřeno uzavíratelnými pojezdovými koly.

Materiál je nerezová ocel 1.4301 ( AISI 304 ) .

 

 

Velmi snadné čištění a proces sanitace

 

Popis mycího a sanitačního cyklu

Mobilní CIP staniceKonstrukce z CIP stanice umožňuje čištění a sanitaci všech potrubních tras v jedenácti krocích:

1.      Plnění horké vody do vyčištěného zásobníku

2.      Horký čistící cyklus – cirkulace horké vody z nádrže skrz topné komory (ohřívání vody) a zpět do nádrže pomocí čerpadla. Po ukončení tohoto cyklu se voda vylije do kanalizace nebo skladuje v zásobníku odpadní teplé vody.

3.      Předehřátí alkalického roztoku v nádrži č.5

4.      Cyklus alkalické sanitace – horký alkalický roztok cirkuluje několik minut přes nádrže, čerpadlem, ohřívačem a sprayballem. Po ukončení cyklu je roztok skladován v nádrži č. 5.

5.      Předehřátí kyselého roztoku v nádrži č.4

6.      Cyklus kyselinové sanitace – horký kyselinový roztok cirkuluje několik minut přes nádrže, čerpadlem, ohřívačem a sprayballem. Po ukončení cyklu je roztok skladován v nádrži č. 4.

7.      Plnění studené pitné vody do vyčištěného zásobníku.

8.      Studený čistící cyklus – cirkulace studené pitné vody z nádrže skrz topné komory (ohřev vody) a zpět do nádrže pomocí čerpadla. Po ukončení tohoto cyklu se voda vylije do kanalizace.

9.      Sterilizační cyklus – všechny nádrže a potrubí můžete sterilizovat pomocí horké páry z parního generátoru (není zahrnuta ve stanici CIP – nabízíme parní generátor jako samostatné zařízení).

10.   Neutralizace cyklu – v případě, že kyselina a alkalický roztok jsou již velmi znečištěné pak lze nalít oba roztoky do neutralizační nádoby – je-li výsledný roztok chemicky neutrální, může se vylít do kanalizace.

11.   Plnění horké vody do vyčištěného zásobníku.

 

>> Technický popis a parametry nabízených mycích a sanitačních stanic CIP


dotaz-buttoncenik-button


Inovativní řešení pro pivovary a cidérky :

1. inovace : BREWORX VARIO CKT – snížení ztrát produktu z CK tanků

2. inovace : BREWORX EASYCIP – kompaktní mobilní CIP stanice

3. inovace BREWORX KEGFILL – kompaktní myčka a plnička kegů

4. inovace BREWORX FUIC – kompaktní kvasná a zrací jednotka

5. inovace BREWORX MODULO – stavebnicové pivovary

6. inovace BREWORX BEERCIDERLINE – výroba piva a cideru na jednom zařízení

7. inovace BREWORX MODULTANK – modulární cylindrokónické tanky