Provozujte vlastní český minipivovar

LIS – Sestava stavoznaku

LIS – Sestava stavoznaku je rozšiřující příslušenství CCT-M modulárních cylindrokónických tanků. Skládá se z horního dílu stavoznaku LI1, spodního dílu stavoznaku LI2, skla stavoznaku LI3 a krytu stavoznaku LI4.

Stavoznak slouží pro sledování aktuální výšky hladiny produktu v tanku. Používá se především u tanků, které jsou určené pro plnění produktu do lahví, kegů nebo jiných prodejních obalů, při  filtraci produktu, nebo při čepování produktu přímo z tanků do sklenic. Stavoznaky jsou velmi často vyžadovány také při kontrolách z celního úřadu, pro ověření pravdivosti údajů o množství vyrobeného nápoje, které povinně vykazuje výrobce alkoholických nápojů do předepsaných formulářů.

Připojení stavoznaku :

Horní díl stavoznaku se připojuje pomocí spojení TriClamp DN25 mezi horní sanitační armaturu CS1 a boční sanitační armaturu CS2. Dolní díl stavoznaku se připojuje pod sdruženou vstupně-výstupní produktovou armaturu TO1, anebo pod produktovou klapku RO2 pomocí spojení TriClamp.

 

Výhody stavoznaků LIS modulárního systému tanků CCT-M

 • Speciální konstrukce našeho stavoznaku LIS (jelikož stavoznak je vybaven dvěma speciálními integrovanými ventily a výpustním kohoutem) umožňuje jeho uzavření a otevření, stejně jako vypuštění obsahu stavoznaku na kanál. Toto řešení umožňuje oddělit stavoznak od tanku, když není potřeba sledovat stav hladiny produktu v tanku. Nehrozí tak nebezpečí ztráty celého obsahu tanku například při nechtěném rozbití skleněné trubice stavoznaku, což bývá v pivovarech a cidérkách relativně častým jevem, například při neopatrné manipulaci s CIP jednotkou v blízkosti tanků.
 • U konfigurace B2 CCT-M tanků je možná demontáž a montáž stavoznaku, i když je v tanku produkt pod tlakem. Stejně tak je možné provést vyčištění a sanitaci stavoznaku včetně jeho přípojných ramen, je-li v tanku právě produkt (pivo, cider, šumivé víno) pod tlakem. Toto je výjimečná a velmi užitečná funkčnost tanků CCT-M v sestavení B2, která zajišťuje maximální možnou čistotu a sterilitu všech částí tanku, které přicházejí do styku s potravinou.
 • Možnost sanitace stavoznaku za provozu a jeho oddělení od tanku (pomocí integrovaných ventilů anebo fyzickou demontáží stavoznaku) dále zabraňuje zahnívání kvasnic v neizolovaném prostoru stavoznaku, což bývá problém všech kvasných tanků se stavoznaky, u nichž je stavoznak stále propojen s tankem.
 • Nerezový chránič skleněné trubice výrazně omezuje možnost nechtěného rozbití skleněné trubice při provozu tanku.
 • Nerezový chránič stavoznaku může být na žádost zákazníka vybavený necejchovanou milimetrovou stupnicí pro přesné odečítání stavu produktu v tanku.
 • Nabízíme také náhradní skleněné  a plastové trubice pro stavoznaky jako náhradní díly. Výměna poškozené trubice je velmi jednoduchá a zákazník ji zvládne během několika minut.

Těmito konstrukčními prvky se modulární tanky CCT-M výrazně odlišují od většiny podobných tanků od jiných výrobců.

 


Ceník stavoznaků LIS (celá sestava LI1 + LI2 + LI3 + LI4) :  Diagram umístění rozšiřujících armatur modulárního systému CCT-M

  Rozšiřující armatury jsou volitelným příslušenstvím pro základní tanky. Nastrojením základního tanku vhodnou kombinací rozšiřujících armatur se dosáhne požadované konfigurace modulárního tanku podle požadovaného účelu.

  stavebnicove-cct-schema-03


  Více informací o systému CCT-M : Obecný popis modulárních CK tanků