Provozujte vlastní český minipivovar

Deskové filtry

Deskové filtry

– nenáročná primární filtrace piva pro  minipivovary, cidérky a vinařství

filtr-deskovy-fdc40Filtrace piva přes deskový filtr je nejlevnějším a nejjednodušším způsobem, jak zbavit pivo většiny živých kvasinek. Používá se v minipivovarech malé a střední velikosti, u nichž je pořizovací cena primárním rozhodovacím parametrem.

Deskové filtry jsou vyrobeny z antikorozní oceli a plastu, tudíž odolávají v určité míře i agresivním látkám. Skládají se ze dvou čelních ocelových desek, z nichž jedna je posuvná na vodících čepech, ovládaná přítlačným šroubem nebo hydraulickým elementem. Mezi nimi jsou vloženy filtrační polypropylenové nebo nerezové rámy a filtrační celulózové vložky (desky) o dané mikronáži a počtu, dle požadované čistoty, průtoku a celkové kapacity filtrované kapaliny. Při průchodu piva přes vložky se zachycují obsažené nečistoty, které postupně snižují průtočnost vložek, při konstantní čistotě filtrátu.

Deskový filtr je mobilní na pojezdových kolečkách je osazen kontrolními manometry, odvzdušovacím ventilem a průtokovými kohouty z pochromované mosazi nebo antikorozní oceli. Filtr umožňuje postupovou filtraci, to znamená že lze provádět dvojí filtraci s rozdílným stupněm čistoty při použití dvou typů vložek na jeden průchod tělesem filtru. Je to výhodný způsob především z hlediska nižší manipulační zatíženosti kapaliny a jednodušší práce.

Výhody deskové filtrace :

  • Nízké pořizovací náklady
  • Jednoduchá obsluha
  • Použití pro primární i sekundární filtraci – volbou filtračních vložek

Nevýhody deskové filtrace  :

  • Vysoké náklady na spotřební materiál – filtrační vložky
  • Nutná demontáž filtru při čištění a výměně filtračních vložek

 

Nabízíme tyto deskové filtry pro malé pivovary :


další deskové filtry