Provozujte vlastní český minipivovar

Plničky na PETainery

Plnění piva do PETainerů

pkf-50-500x500-p Petainery jsou zcela novým druhem obalů na nápoje, přinášejícím  do pivovarnického průmyslu stejnou revoluci, jakou byly PET láhve, nahrazující tradiční pivo ve skle.

Co je PETainer

PETAINER je jednorázový plastový obal ve tvaru sudu o objemu 15, 20 anebo 30 litrů, určený pro plnění pivem z pivních tanků.

Používání sudů Petainer má řadu výhod, které zákazník určitě ocení. V prvé řadě nízká hmotnost – plný 20 litrový sud Petainer váží necelých 21 kg a lze s ním snadno manipulovat, dále zákazníci ušetří na zálohách účtovaných za kovové sudy a mají tudíž nulové náklady na vracení a čištění. Vyprázdněné sudy Petainer po bezpečném odtlakování mohou být lehce stlačeny a snadno likvidovány stejným způsobem jako jakýkoliv jiný PET obal. Nemalou výhodu bude rovněž snížení nároku na skladovací prostory a nákladů přepravu o 20-30%. Tyto výhody představují klíčové přínosy v oblasti ekologie a šetrného přístupu k životnímu prostředí.

petainer-filler-cheops-types

Sudy Petainer jsou z hnědě zbarveného plastu a jsou obvykle distribuovány ve speciálně designovaném kartonovém obalu, který zároveň zajišťuje ochranu proti UV záření a snadnou manipulaci s výrobkem.

 

 

Jednoduché používání, nové možnosti petainerů

Plnicí hlava pro KEGypetainer-30-001Postup plnění petainerů je naprosto shodný s postupem plnění plechových KEGů, dokonce se k němu používají stejné plnicí hlavy. Rozdíl je jen v tom, že se petainer před plněním nemusí vymývat a sanitovat.

Minipivovar používající petainery namísto KEGů tedy ušetří mimo jiné také za nákup myčky sudů, stejně tak náklady na jejich obsluhu, sanitační roztoky, ohřev horké vody a spotřebu vody pitné. Odpadá také starost s hlídáním zapůjčených KEGů a jejich nákladné skladování a doprava.

Stejné jako u KEGů je také používání petainerů na straně spotřebitele. Petainer stačí připojit na výčepní zařízení jako kterýkoli KEG a známým způsobem čepovat pivo.

 

 

 

Nabízíme výkonnou strojovou plničku PETainerů :