Provozujte vlastní český minipivovar

Splitové vodní chladicí jednotky

Splitové vodní (glykolové) chladicí jednotky

(Chlazení pivovarů vodním chladičem s odděleným kondenzátorem)

 

Kapalinové chlazení pivovarůSplitové kapalinové chladicí jednotky s odděleným kondenzátorem používáme u našich minipivovarů pro duplikátorové chlazení všech izolovaných nádob s dvojstěnnou konstrukcí v ležáckém sklepě a nádob hlavního kvašení. Jako chladicí kapalinu používáme ledovou vodu, anebo častěji glykolovou směs, která umožňuje snížit teplotu chladicí kapaliny až na -5°C. Dále se chladicí jednotky používají k chlazení mladiny ve druhém stupni u pivovarů s dvojstupňovým deskovým výměníkem.

Výhody splitové chladicí jednotky s odděleným kondenzátorem

Oddělený kondenzátor umožňuje jeho umístění vně objektu, čímž se zvyšuje účinnost chlazení (odebrané teplo je vydáváno do venkovního prostředí a nezahřívá interiér) a zabraňuje přehřívání místností v minipivovaru. Předpokladem účinného chlazení chladicí kapalinou je správně spočítaný chladicí systém a správně provedené propojení všech částí systému.

Nevýhody centrálního chlazení minipivovaru

Naproti tomu je potřeba pro instalaci chladicího systému povolat odbornou chladírenskou firmu, protože systém se musí sestavit až na místě včetně zřízení stavebních prostupů pro trubky, namontování konzol pro vedení chladírenských trubek a zavěšení kondenzační jednotky. Nakonec je potřeba chladicí systém natlakovat chladivem, což není možné bez speciálního vybavení. Zároveň je potřeba počítat s pravidelnou údržbou a odborným servisem chladicí technologie. V případě výpadku chlazení a poruchy je zpravidla celý chladicí systém na dobu opravy odstaven od provozu, což mívá za následek provozní ztráty pivovaru. Proto je vhodné opatřit pivovar minimálně dvěma nezávislými chladicími systémy, které se vzájemně zálohují.

Dobrým a levným řešením problému zálohování chlazení je volba alternativního chladicího systému, postaveném na nezávislých kapalinových chladicích jednotkách. Toto řešení používají naše stavebnicové minipivovary BREWORX MODULO.

 

Technické parametry a ceních kapalinových chladicích jednotek s odděleným kondenzátorem :

Pro kapalinové chlazení pivovarských nádob dodáváme glykolové chladicí jednotky české výroby, jejichž vzájemnou kombinací lze dosáhnout potřebného chladicího výkonu. Kondenzační jednotka v sestavě s deskovým výměníkem je určená k ochlazování chladicí kapaliny  v zásobníku chladicí kapaliny.

 

 

Ceník a parametry dodávaných kapalinových chladicích jednotek s odděleným kondenzátorem :


Nabízíme tyto splitové vodní/glykolové chladiče :


Další typy splitových vodních chladičů


 

 >> Zpět na komponenty pro pivovary <<