Provozujte vlastní český minipivovar

CFS – Kompletní sestavy pro kvašení a zrání nápojů

Kompletní předkonfigurované kvasné sestavy s CK tanky a chladicím systémem

snadno smontovatelné zákazníkem pro plnohodnotný kvasný a zrací proces při výrobě piva, cideru a syceného vína

complete-fermentation-sets-new-217x100

Potřebujete navýšit výrobní kapacitu vašeho pivovaru nebo cidérky ? Nabízíme CFS (complete fermentation sets) – předkonfigurované plně vybavené sestavy, které zahrnují vše potřebné pro sestavení bloku pro kvašení a zrání alkoholických nápojů (piva, cideru, vína).

 

CFS jsou kompletní kvasné-zrací sety. Jsou vybavené veškerým technologickým zařízením, které je potřebné pro řízené kvašení a zrání piva, cideru nebo syceného vína. Každá CFS fermentační sada obsahuje několik cylindrokónických tanků, kompaktní kapalinový chladič s čerpadlem a systém digitální regulace teplot v tancích. Každý cylindrokónický kvasný a zrací tank je vybaven jedním nebo dvěma duplikátory (chladicími kanály) ve dvojitém izolovaném plášti pro účinné kapalinové chlazení.

Hlavní výhody CFS sestav :

 1. Kompletní řešení kvasného a zracího bloku výroby alkoholických nápojů (například pivovarský sklep)
 2. Jednoduchá instalace, nevyžadující odborné pracovníky – ušetřené peníze za montážní náklady, zákazník si sestavu může nainstalovat sám
 3. Vyvážená sestava, vybavená vším potřebným pro profesionální řešení kvasného a zracího procesu při výrobě piva, cideru nebo vína
 4. Snadná rozšiřitelnost : Je-li sestava vybavená silnějším chladičem, pak lze sestavu rozšířit jednoduše přidáním dalších tanků a regulátorů
 5. Možnost umístění chladicí jednotky do interiéru nebo exteriéru (nutné umístění do přístřešku)
 6. V případě závady nebo potřeby navýšení výkonu kompaktního chladiče jej lze snadno ihned nahradit jiným, bez nežádoucí odstávky tanků, tj. za běžného provozu
 7. Je-li to potřebné (například v horkých letních dnech, kdy klesá účinnost chlazení) je možné výkon chlazení snadno posílit přidáním dalšího chladiče za plného provozu
 8. Chlazení tanků není ovlivněno teplotními výkyvy chladicí kapaliny, jako je tomu například při chlazení tanků v sestavách kombinovaných s chlazením mladiny

 

CFS sestava pro kvašení a zrání nápojů obsahuje :

CBFSOT-2Z-02-Complete-beer-fermentation-sets-on-tank-controllers

 1. Jeden nebo několik plně vybavených cylindrokónických tanků – tlakových nádob s chladicími kanály, armaturami, průlezem, sanitační sprchou, vzorkovacím kohoutem, odkalovací armaturou, hradicím přístrojem, dvojčinným ventilem a bezpečnostním přetlakovým ventilem. Volitelně mohou tanky obsahovat další armatury jako například sytící svíčky apod.
 2. Kompletní systém pro měření a digitální regulaci teplot v tancích. Každý tank je osazený jedním nebo dvěma teplotními čidly, motorovými ventily a kontrolerem pro přesné nastavení požadované teploty. Systém může být napojený na řídicí počítač s možností plánování, monitorování a zaznamenávání teplotních průběhů. Systém měření a regulace teplot obsahuje :
  • Varianta CC : Centrální box osazený digitálními regulátory pro měření a regulaci teplot ve všech chladicích zónách . Centrální box se umístí na zeď v blízkosti tanků .
  • Variant OT : Samostatný digitální regulátor pro každou chladicí zónu. Digitální regulátory jsou umístěné přímo na jednotlivých tancích, což je pro obsluhu velmi ergonomickým a přehledným řešením. Teplotní čidlo pro každou chladicí zónu.
  • Elektrické motorové ventily pro automatické otevírání a zavírání chladicích kanálů – součást regulace teplot v tancích.
  • Propojovací kabelové boxy – jsou určené pro vzájemné propojení mezi regulátory, čidly, motorovými ventily a napájecím zdrojem.
  • Zdroj napětí pro celý měřicí a regulační systém. Všechny komponenty kromě zapouzdřeného zdroje a kapalinového chladiče pracují s bezpečným dotykovým napětím 24V .
  • Sada propojovacích kabelů.
 3. Kompaktní kapalinový chladič s chladicí kapacitou, která odpovídá velikosti a počtu tanků v sestavě. Jako chladicí kapalina se používá voda nebo glykol (je-li potřeba teplota nižší než +1°C) .
 4. Veškerý potřebný propojovací materiál pro elektrické a chladicí rozvody – kabely, hadice, redukce, ventily, montážní materiál.
 5. Montážní návod.

Veškeré kovové komponenty, které jsou ve styku s chladicí kapalinou a produktem, jsou vyrobené z potravinářské nerezivějící oceli.

 

 

Vyráběné kvasné sestavy CFS :

I. CFS CT1 : Jeden chladič – jeden tank

Kompletní kvasné a zrací sestavy, obsahující jeden cylindrokónický tank a jeden vyhrazený kapalinový chladič, vybavený digitálním regulátorem pro přesné snímání a řízení teploty v tanku.

CFS-CT1-CZ

cenik-buttondotaz-button

 


 

II. CFS OT1Z : ovládání na tancích, 1-zónové chlazení

Předkonfigurované sestavy CFS (Complete fermentation sets), které obsahují vybavené dva a více cylindrokónické tanky a všechno potřebné zařízení pro chlazení a regulaci těchto CK tanků.

On-tank control system + Single cooling zone = Regulátory teplot jsou umístěné přímo na jednotlivých tancích , každý tank je vybavený jednou chladicí zónou anebo dvěma vzájemně propojenými chladicími zónami.

 

 

CBFSOT-1Z-03-Complete-beer-fermentation-sets-ontank

cenik-buttondotaz-button

 


 

III. CFS OT2Z : ovládání na tancích, 2-zónové chlazení

Předkonfigurované sestavy CFS (Complete fermentation sets), které obsahují vybavené dva a více cylindrokónické tanky a všechno potřebné zařízení pro chlazení a regulaci těchto CK tanků.

On-tank control system + Double cooling zone = Regulátory teplot jsou umístěné přímo na jednotlivých tancích , každý tank je vybavený dvěma nezávislými nepropojenými chladicími zónami.

 

CBFSOT-2Z-03-Complete-beer-fermentation-sets-ontank

cenik-buttondotaz-button

 


IV. CFS CC1Z centrální ovládací box, 1-zónové chlazení

Předkonfigurované sestavy CFS (Complete fermentation sets), které obsahují vybavené dva a více cylindrokónické tanky a všechno potřebné zařízení pro chlazení a regulaci těchto CK tanků.

Central cabinet + Single cooling zone = Regulátory teplot jsou umístěné v centrálním boxu (umístěný na stěně v blízkosti tanků), každý tank je vybavený jednou chladicí zónou anebo dvěma vzájemně propojenými chladicími zónami.

CBFSCC-1Z-04-Complete-beer-fermentation-sets-central-cabinet

cenik-buttondotaz-button


V. CFS CC2Z centrální ovládací box, 2-zónové chlazení

Předkonfigurované sestavy CFS (Complete fermentation sets), které obsahují vybavené dva a více cylindrokónické tanky a všechno potřebné zařízení pro chlazení a regulaci těchto CK tanků.

Central cabinet + Double cooling zone = Regulátory teplot jsou umístěné v centrálním boxu (umístěný na stěně v blízkosti tanků) , každý tank je vybavený dvěma nezávislými nepropojenými chladicími zónami.

 

CBFSCC-2Z-05-Complete-beer-fermentation-sets-central-cabinet

cenik-buttondotaz-button