Provozujte vlastní český minipivovar

Mycí a plnicí linky na kegy 32 – 120 kegů/h

Výkonné automatické mycí a plnicí stanice pro kegy

s mycím a plnicím výkonem 32 – 120 kegů za hodinu

keg-filling-lines-280x143Na stránce MALÉ MYČKY A PLNIČKY KEGŮ uvádíme základní zařízení pro poloautomatické mytí a plnění KEGů  s kapacitou až 35 kegů / hodinu v režimu mytí + plnění KEGů.  To je výkon dostatečný pro malé objemy výroby piva s kvasnými nádobami o velikosti max. 1000 litrů – 10 x 50litrový KEG = 500 litrů piva / hodinu.  Tento plnicí / mycí výkon bude ale pro minipivovary s většími objemy tanků již nedostačující, neboť nelze efektivně nechat zaměstnance plnit do KEGů objem jedné várky piva několik hodin.

Pro větší mininipivovary a střední pivovary nabízíme mycí a plnicí linky s výkonem až do 120 kegů za hodinu. Linky jsou obvykle sestavené z více bloků, jejichž skladbu si volí zákazník podle svých individuálních potřeb. Bloky zahrnují válečkové dráhy, nakladače a paletovačky kegů a jiná zařízení pro transport a manipulaci s kegy. Úroveň automatizace a poměr manuální práce s kegy je závislá na finančních možnostech zákazníka a prostorových dispozicích pivovaru.

 

Pro minipivovary střední a větší velikosti nabízíme výkonnější linky pro mytí a plnění kegů :

 


Příklad mycí a plnicí linky na kegy s technickým popisem :

KWF-60 : Myčka a plnička kegů automatická 60 kegů/h

– pro mytí, sanitaci, sterilizaci a plnění kegů poloautomatická – 40 až 60 kegů / hod.

KWF-60-kegs-filler-washer

Mycí a plnící stanice jsou umístěny na základním rámu, KEGy se přesouvají manuálně anebo podávací a odebírací linkou a k pracovní stanici jsou přitlačeny pneumatickým válcem. Program mytí a plnění probíhá zcela automaticky. Proces je řízen průmyslovým automatem s textovým displejem.

  • Zařízení je konstruováno pro mytí a plnění keg sudů od 20 do 58 litrů.
  • Myčka kegů je v celonerezovém provedení, rozvodné skříně jsou nerezové. Zařízení je řízeno jednotkou průmyslového počítače.
  • Manipulace se sudy uvnitř stroje automatická, na vstupu a výstupu stroje ruční, za příplatek je možná rovněž automatická.
  • Sada hlav pro dokonalé mytí, sanitaci a plnění kegů
  • Integrovaná CIP – v případě přítomnosti externí CIP stanice v pivovaru je možné integrovanou CIP vypustit (nedoporučuje se z důvodu větší spotřeby sanitačních roztoků).
  • Automatická kontrola přítlaku sudů na hlavu a kontrola naražení sudů.

Popis stroje

– Kompaktní stroj je už ve výrobním závodě kompletně propojen kabely i potřebným potrubím a dodáván seřízený a vyzkoušený.
– Mytí probíhá prostřednictvím pulzního ostřiku, dle volby louhem a/ nebo kyselinou – Každý krok mycího a plnícího procesu je kontrolován přes senzory dvojitě. Plnění probíhá šetrně, s ohledem na plněný produkt.
– Konstrukce stroje je otevřená, přístupnost ze všech stran umožňuje snadný servis a potřebnou manipulaci.

Základní vybavení

– Stroj je kompletně vyroben z nerezové oceli.
– Do standardní výbavy patří integrovaná nádrž na mycí prostředky s chrom-niklo-ocelovým čerpadlem (IP 54), se zásobováním čerstvou vodu, automatickou regulací hladiny a teploty.
– Standardně integrace řízení Siemens nebo AllenBradley

Zařízení KWF-35 a KWF-60 pracují v těchto cyklech :

KWF-35-kegs-filler-washer-cyclus-description


Další zařízení pro mytí a plnění kegů