Provozujte vlastní český minipivovar

Vyvíječe dusíku | Generátory dusíku

Vyvíječe dusíku – inertní tlačný plyn téměř zdarma

nitrogen-generators-280x143Potřeba zbavit se závislosti minipivovaru na dodavatelích tlačných plynů v tlakových lahvích a snížit provozní náklady vede k pořízení vlastního zařízení pro výrobu těchto plynů. Zatímco velké pivovary jímají oxid uhličitý, vznikající při hlavním kvašení jako odpadní produkt piva v cylindrokónických tancích, pro minipivovary by byla technologie pro zachytávání CO2 příliš nákladná. Neplatí to ale o výrobě dusíku. Tlačný plyn dusík N2 s i může každý minipivovar s minimálními náklady vyrábět sám, pomocí tzv. vyvíječe dusíku.

Nitrogen generator - schemeVyvíječ dusíku pracuje na principu separace molekul dusíku z tlakového vzduchu pomocí speciální membrány, vyrobené nanotechnologií.

Použití dusíku v pivovarech

Dusík se v pivovarech používá k tlačení piva buďto čistý (vytlačujeme-li najednou celý obsah nádoby), anebo jako směs s CO2 pod názvem BIOGON (vytlačujeme-li pivo z nádoby postupně po delší dobu – pivo skladované v přetlačných tancích).

Dlouhodobý styk dusíku s pivem má za následek pokles obsahu CO2 v pivě – pivo ztrácí říz. Naopak delší působení CO2 pivo přesycuje.

Nabízíme vyvíječe dusíku německého výrobce generátorů dusíku pro všechny pivní tanky, které se používají v řadě zemí Evropy.


 

Nabízíme tyto generátory dusíku pro pivovary, cidérky a vinařství :