Provozujte vlastní český minipivovar

Varny BREWORX MODULO Classic PMC

Pivovarské varny BREWORX MODULO Classic PMC

Varny stavebnice minipivovaru Breworx Modulo Classic, určené pro výrobu piva tradičním způsobem ze sladu, chmele, vody s pomocí pivovarských kvasnic.

Varna BREWORX MODULO Classic PMC (varianty 250 / 500 / 1000 litrů)

Poloprofesionálně vybavená varna, umožňující manuálně anebo poloautomaticky řízený výrobní proces mladiny infuzním nebo dekokčním způsobem.

varna-breworx-modulo-250PMCvarna-breworx-modulo-500PMCvarna-breworx-modulo-1000PMC

 

Model BREWORX MODULO Classic 250 PMC obsahuje 2 izolované nádoby :

  • Rmutovací-mladinová-vystírací pánev s přímým elektrickým ohřevem / po vyjmutí míchadla plní funkce vířivé kádě
  • Scezovací káď bez kypřidla s gravitačním scezováním

Modely BREWORX MODULO Classic 500 -1000 PMC obsahují 3 izolované nádoby :

  • Rmutovací-mladinová-vystírací pánev s přímým elektrickým ohřevem
  • Scezovací káď s kypřidlem – gravitační a nucené scezování s pomocí čerpadla
  • Vířivá káď (nádoba integrovaná do varny pod scezovací kádí)

Součástí dodávky varny je také deskový výměník pro 1. stupeň chlazení mladiny (2. stupeň zajišťuje jednotka chlazení mladiny Modulo WCU nebo WCU-HWT).

Volitelně lze dodat varnu bez deskového výměníku, anebo s deskovými výměníky pro 1. a 2. stupeň chlazení mladiny, případně s deskovým výměníkem pro jednostupňové chlazení mladiny.

Popis řízení varného procesu u varny bez controlleru (250 PMC) :

Na digitálním displeji si sládek navolí potřebnou teplotu, která je snímána pomocí teplotní sondy, umístěné ve rmutovací pánvi. Po dosažení teploty se topení vypne, po ochladnutí o dva stupně se opět zapne. Pro navýšení teploty musí sládek opět navolit požadovanou teplotu. Dobu varného procesu a časové úseky si sládek hlídá sám. Řízení a snímání teploty, ovládání topení , čerpadel a míchadel pomocí frekvenčních měničů a osvětlení je na ovládacím panelu, který je součástí varny.

Popis řízení varného procesu u varny s controllerem (500 PMC,1000 PMC, za příplatek i 250 PMC) :

Na dotykovém panelu si sládek navolí jeden z 5-ti naprogramovaných varných postupů a spustí zvolený program. Grafický průvodce vede sládka varným procesem po jednotlivých krocích, zobrazuje požadované nastavení potrubních cest (podle něj sládek cesty ručně nastaví) , program spouští a automaticky provádí a kontroluje v naprogramovaných cyklech ohřev, otáčky míchadel a čerpadel, informuje sládka o čase zbývajícím do konce každého kroku. Program lze během varného procesu upravovat a volit manuální nebo automatické krokování. Umožňuje manuální zastavení a spuštění míchadel a motorů. Obsahuje funkci nahrávání probíhajícího varného procesu na SD kartu a export záznamu o varném cyklu do stolního počítače nebo notebooku (automatické vedení záznamů o jednotlivých várkách).

Speciální příplatková verze varny a controlleru umožňuje automatické ovládání ventilů a klapek a automatický provoz varny.

contoller-brewhouse-modulo-pmc

Varna BREWORX MODULO Classic PMC v sestavě minipivovaru MODULO

Napojení varny BREWORX MODULO Classic PMC na ostatní prvky minipivovaru MODULO. Standardně se na minipivovar MODULO napojuje varna pomocí speciálních hadic, volitelně se mohou hadice nahradit pevným potrubním propojením.
blokove-schema-mp-bwx-modulo-500pmc-001-900

Přehled vyráběných varen Breworx Modulo Classic PMC – technické parametry a ceník :

 

Prosím, vyčkejte na načtení ceníku několik vteřin.