Provozujte vlastní český minipivovar

Chlazení pivních tanků BREWORX MODULO

Dostatečně dimenzovaný a správně navržený chladicí systém je pro chlazení tanků a nádob s pivem v minipivovaru je jedním ze základních předpokladů výroby kvalitního piva. Chladicí systém musí být konstruován tak, aby vyrobil dostatečné množství chladu a udržel na požadovaných teplotách všechny nádoby s pivem v pivním sklepě.

 

U minipivovarů BREWORX MODULO používáme tyto systémy chlazení tanků a nádob s pivem :

 

 

1. Vzduchové chladiče – chlazení ledovým vzduchem

Chlazení pivovaru vzduchem
– používají se pro prostorové chlazení chlazeného boxu s jednostěnnými servisními tanky, a dále pro chlazení skladu naplněných sudů s pivem, určených k distribuci. Nutnost montáže týmem chladírenských specialistů – montáž konzolí a potrubního propojení jednotlivých částí s prostupy venkovním zdivem, tlakování chladivem. Lze je nahradit dostatečně výkonnou klimatizační jednotkou, kterou si zajistí včetně montáže nezávisle provozovatel pivovaru.

 

 

 

 

 

2. Kapalinové chladiče s integrovaným kondenzátorem

Vodní chladič s integrovaným kondenzátorem
– základní systém chlazení kvasných jednotek FUIC a FUEC. Jedná se o kompaktní chladicí jednotky, které nevyžadují náročnou montáž týmem techniků chladírenské firmy a stavební úpravy objektu. Jejich zprovoznění zvládne zákazník podle dodaného návodu. Je potřeba zajistit odvod vznikajícího tepla z místnosti s chladiči větráním anebo klimatizací.

 

 

 

 

 

3. Kapalinové chladiče s odděleným kondenzátorem

Vodní chlazení pivovarů
– průmyslový systém chlazení tanků pomocí dvojdílného nebo třídílného chladicího zařízení, sestávajícího z venkovní jednotky (kondenzátor), interiérové jednotky (výrobník chladu) a zásobníku ledové vody nebo glycolu. Výhodou je úsporný provoz chladicího systému, nevýhodou nutnost montáže týmem specialistů a stavební zásah do objektu – montáž konzolí a potrubního propojení jednotlivých částí s prostupy venkovním zdivem, tlakování chladivem.